Mikroplyš - flock

Mikroplyš - flock

Mikroplyš (teflónová látka) je poťahová látka vyrobená z krátkych syntetických vlákien so špeciálnou teflónovou úpravou nalepených na podkladovú látku. Výhodou týchto látok je pestrá ponuka farieb, vysoká odolnosť, rôzne špeciálne úpravy a štandardne ľahko čistiteľný povrch. Mikroplyš je mäkký a príjemný na dotyk. Nábytok z teflónu je odolný proti oderu, neprepúšťa vodu ani mastnotu, je ľahko udržiavateľný a odpudzuje prach, čo ocenia najmä alergici. Okrem použitia v domácnosti môžete niektoré látky so špeciálnou úpravou použiť aj vo verejných priestoroch, ako sú napr. reštaurácie, hotely a pod.

Pod technológiou flock si môžeme predstaviť elektrostatické nanášanie textilnej striže na najrôznejšie povrchy materiálu, ktoré sú pokryté lepidlom. Vlákno sa v elektrostatickom poli nabíja a je vystrelené do lepidla, ktoré zvyčajne tvorí druhý pól. Jednotlivé vlákna sa v lepidle zakotvia, a utvoria tak zamatový povrch. Takto je možné upraviť takmer ktorýkoľvek predmet, nezávisle od jeho zloženia alebo povrchu (záhyby alebo nerovnosti).

Flock je výborný tepelný a zvukový izolátor. Vysoká farebná stálosť na svetle je zaručená kvalitným prefarbením jednotlivých vlákien flocku a spĺňa tak aj tie najprísnejšie normy kladené automobilovým priemyslom s dlhoročnou odolnosťou voči intenzívnemu UV žiareniu bez akejkoľvek straty farebnej kvality.

UPOZORNENIE : Všetky poťahové látky sú nafotené profesionálom, avšak v závislosti od nastavenia monitora sa môžu jednotlivé farby líšiť od skutočnosti.

Aktívne filtre

 • Mikroplyš Leda
  Rýchly náhľad

  Mikroplyš Leda

  Látka Leda z kategórie mikroplyš (syntetický semiš, flok) je vhodná na všetky druhy čalúneného nábytku. Poťahová látka Leda je dostupná v 5 farbách.

 • Mikroplyš Penta Sono
  Rýchly náhľad

  Mikroplyš Penta Sono

  20,40 €

  Extrémne odolná látka z kategórie syntetický semiš - flok Penta Sono je vhodná na všetky druhy čalúneného nábytku. Poťahová látka Penta Sono ponúka pestrú škálu 18 farieb.

 • Mikroplyš Anfora
  Rýchly náhľad

  Mikroplyš Anfora

  20,40 €

  Látka z kategórie mikroplyš (syntetický semiš, flok) Anfora je vhodná na všetky druhy čalúneného nábytku. Poťahová látka Anfora ponúka škálu 32 farieb.